Контакти

067-403-88-85

pension@yur-consol.kiev.ua

Підвищення посадового окладу державних службовців

Навесні 2010 року до нас звернувся пенсіонер, який отримує пенсію державного службовця. З його слів в лютому 2010 року посадові оклади державних службовців були підвищені, проте його посадовий оклад було підвищено лише з квітня 2010 року. У зв’язку з цим він звернувся до Пенсійного фонду з заявою про перерахунок пенсії. Інспектор Пенсійного фонду зобов’язала його надати відповідну довідку для перерахунку пенсії, а саме довідку у якій буде відображено, що його посадовий оклад був підвищений з лютого 2008 року. Таку довідку йому на підприємстві видати не змогли та пояснили, що його посадовий оклад був підвищений лише з квітня 2008 року, бухгалтер не має права вносити в довідку відомості які не відповідають дійсності. Таким чином пенсію перераховувати йому взагалі відмовилися.

Дослідивши суть його проблеми та проаналізувавши діюче законодавство можна дійти наступних висновків:

Постановою Кабінету Міністрів України № 34 від 06.02.2008 року були підвищені на 45 % посадові оклади керівних працівників, спеціалістів та службовців.

Відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №52 у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою  права на  пенсійне  забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок  пенсії  здійснюється  виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної  посади  та  рангу  на  момент виникнення  права  на перерахунок  пенсії.

Відповідно до п. 4  Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000 року № 865 перерахунок пенсії іншим пенсіонерам проводиться на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із суми заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію на момент виникнення права на перерахунок.

Відповідно до п. 5 цієї ж Постанови перерахунок пенсії провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.

Міністерство праці та соціальної політики України, яке постановою Кабінету Міністрів України №581 від 23.04.2003 року уповноважене надавати роз'яснення  постанови Кабінету Міністрів України від 31.02.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» в листі від 30.09.2008 року зазначило, що перерахунок посадових окладів, премій та надбавок було здійснено в березні із доплатою за лютий і відповідні дані відображені в системі персоніфікованого обліку за лютий 2008 року, розмір заробітної плати за лютий необхідно визначати з урахуванням перерахованих відповідно до нових умов праці сум посадових окладів, премій та надбавок.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Підводячи підсумок потрібно зазначити, що при підвищенні посадових окладів у осіб, віднесених до категорії державних службовців, виникає право на перерахунок пенсії у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України № 34 від 06.02.2008 року.

© Юр-консоль. Усі права захищені.

067-403-88-85

pension@yur-consol.kiev.ua